Mr. Bean

3. června 2008 v 19:42 | Lencaaa |  Videa

Rowan Atkinson

Herec

Datum narození: 06.01.1955 Místo narození: Newcastle, Anglie Znamení: Kozoroh


Životopis: [editovat životopis Rowan Atkinson] Rowan Sebastian Atkinsn se narodil ve Stockfieldu v Anglii ve farmářské rodině. Rowan má dva starší bratry Ruperta a Rodneyho. Studoval matematiku a fyziku na univerzitách v Newcastlu a v Oxfordu. Po dokončení školy se však rozhodl pro kariéru komika. S kolegou z Oxfordu Richardem Curtisem začali psát komedie pro divadlo "Oxford Playhouse".

Nejprve se uplatnil jako divadelní komik a v roce 1979 pronikl také do televize jako herec a scénárista v seriálu BBC Nezprávy v devět "Not The Nine O\'Clock News". Seriál se stal obrovsky úspěšným, Rowan díky němu získal ocenění British Academy Award a stal se osobností BBC pro rok 1980. Jeho divadelní úspěchy také pokračovaly a zajišťovaly mu růst popularity. Stejný rok si také zahrál v televizní komedii Instantní smích "Canned Laughter".

Dalším velkým diváckým úspěchem se stal komediální seriál Černá zmije "Black Adder" (1983) a jeho pokračování Blackadder II (1986), Blackadder the Third (1987) a Blackadder Goes Forth (1989), na kterých opět spolupracoval Richardem Curtisem. Zahrál si role prince Edmunda Blackaddera, vévodu z Edinburghu, arcibiskupa z Canterbury a vévodu z Hastingsu. Filmový debut uskutečnil po boku Seana Conneryho a Kim Basingerové v bondovce Niky než.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbí se vám emo, em plyšáci, emo oblečení?

oblecení jo ale emo celkově moc ne 26.2% (37)
strašně moc 18.4% (26)
ani trochu 31.2% (44)
emo plysaci se mi libi 12.1% (17)
emo styl? neznam 12.1% (17)

Komentáře

1 ♥♥♥☻☻☻Kikča☻☻☻♥♥♥♥ ♥♥♥☻☻☻Kikča☻☻☻♥♥♥♥ | E-mail | Web | 10. června 2008 v 13:11 | Reagovat

amo styl je dobrej....×D xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama