ufo

27. května 2008 v 20:48 | Lencaaa |  Záhady
Záhada - jev nebo událost, která se mohla udát jak ve vzdálené minulosti, tak v dnešních dnech, na kterou nemá dnešní věda na své nynější úrovni vědomostí uspokojivé vysvětlení, podložené a ověřené pádnými důkazy a pokusy.
Tak nějak by mohla znít jakási krátká definice záhady. Hned na úvod je třeba uvést, že záhady jsou tak staré jako lidstvo samo a mnohé ještě starší. Záhady provázely už naše prapředky doby kamenné od chvíle, kdy si začali uvědomovat sebe sama a své okolí. Pro takovéto lidi byly záhadou všechny přírodní jevy, které je provázely, a z kterých měli vždy panický strach. To dalo základ i prvním projevům uctívání, tvorbě prvních bohů i celých božstev, z kterých se později vyvinula většina dnes známých náboženství. Jak čas plynul, z prostých lovců a sběračů se stali první zemědělci a řemeslníci a z prvních kmenů rozsáhlé civilizace, toužící po vědomostech a poznání. V prvních městech a panovnických dvorech začaly vznikat první astronomické pozorovatelny a první vědecké týmy mající za úkol minimalizovat množství záhad a nevysvětlitelných jevů na minimum a podat jejich uspokojivé vysvětlení (Mezopotámie, Sumer, Egypt, Mayové, Keltové, atd.). Takto získané informace pečlivě zaznamenávali a shromažďovali ve svých stavbách, sloužících jako archivy, o kterých se dnes můžeme mylně domnívat, že jde o hrobky či stavby kultovního charakteru (problém spočívá i v tom, že zatím nejsme schopni plně rozluštit písmo či značky nacházející se v těchto stavbách, nebo v tom, že si nechceme připustit jiný než kultovní význam těchto staveb). Bohužel tyto civilizace, i když byly na svou dobu na velice vysoké technické i intelektuální úrovni, byly překonány a vystřídány civilizacemi jinými, mnohdy i na nižší kulturní úrovni, ale zato s většími dobyvačnými choutkami. Svůj podíl na určitém kroku zpět a na destrukci či tabuizaci těchto vědomostí mají i některé nově vzniklé církve (Evropa a Jižní Amerika - křesťanství a následná inkvizice spojená s conquistadorstvím; Asie a Afrika - silný vliv Islámu, likvidující vše, co mu stálo v cestě). Teprve v našem 20.století, zejména v jeho druhé polovině, došlo k prudkému rozmachu věd jak přírodních a společenských, tak k technickému pokroku umožňujícímu nové efektivní přístupy a postupy k těmto otázkám.
Jak se tak lidstvo na své cestě staletími až do dnešních dnů vyvíjelo, měnila se i povaha a druh záhad, které ho provázely. Prvopočáteční strach z hromu a blesku vystřídaly záhady typu Vyvedení židů z Egypta, Kristovo zmrtvýchvstání, či zda je Země kulatá, nebo jestli je Slunce středem vesmíru. Pak přišlo naše století a s ním nebývalý rozvoj námořní a letecké dopravy a s tím i záhady nesoucí název Bermudský trojúhelník či Foo - fighters. A právě od těchto záhad je už jen malý krůček k jedné obrovské záhadě, která provází lidstvo od jeho zrodu, a která tu byla možná ještě dříve - možná stála i u zrodu naší planety !? Tato záhada či spíše fenomén, který jsem si zvolil jako téma této práce, nese jméno UFO.
UFO - zkratka anglického Unidentified Flying Objects, která se bleskově rozšířila po celém světě, v českém překladě znamená Neidentifikované Létající Objekty. Avšak tento fenomén se nevyskytuje pouze na denní či noční obloze. Jsou známy případy zachycení neidentifikovaných objektů pod hladinou moří či oceánů, blízká setkání či pozorování jak kosmických lodí, tak bytostí na zemském povrchu a to jak v minulosti, tak v přítomnosti. Z tohoto důvodu byla zavedena další mezinárodní označení, vystihující přesnou povahu neznámého objektu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama