kruhy v obilí

25. května 2008 v 14:14 | Lencaaa |  Záhady
Tady Vám dám par obrazku kruhů v obili.Nwm jestli jestli je to fotomontaz ale jestli ne je to super zajimavy.Ale nejvic me zajimaj ty obyč-normalní kruhy.Mě hodně zajimaj zahady a tohle taky dost zajímavý.Myslim si ze tyhle veci zustanou eště dlouho nevysvetlitelny...

Ponecháme-li stranou případy podvodů, nedo­káží vědci poskytnout žádné vysvětlení záhadných výtvorů, které vznikají v Anglii přes noc na polích s obilím. Ale první "kruhy v obili", které přilákaly opravdu vážnou pozornost věd­ců, objevil John Scull na svém ovesném poli ­Wiltshire v srpnu 1980. Byly tam tři kruhy, každý měřil v průměru asi 18 metrů a jejich okraje byly ostře ohraničené, jako by byly vykrojené gigantickou formou na koláčky. Stébla ovsa uvnitř kruhů byla spirálovitě slehlá smě­rem ven od středu kruhu. Jen málo stébel bylo skutečně poškozených, spíš to vypadalo, jako by je jemně přimáčkla nějaká síla shora. Vzor­ky půdy neukázaly nic neobvyklého a měřicí přístroje nezaznamenaly žádné odchylky v ra­diaci.
Na jihu Anglie bylo zaznamenáno mnoho kruhů v obilí a spousta dalších se objevila prá­vě ve Wiltshire, snad v určité souvislosti s tím, že je to oblast starobylých kamenných kruhů v Stonehenge. Meteorolog Terence Meaden dokonce tvrdí, že prehistorické kamenné monumenty v Británii mohly být záměrně budo­vány právě v místech, kde se teď vyskytují kru­hy v obilí. Uhlazené plochy měří v průměru obvykle od 3 do 100 metrů a teorie, jež se pokoušejí vysvětlit jejich vznik, zahrnují i škodná zvířata, různé rostlinné plísně, ledové kroupy nebo neznámý druh energie, kterou vyzařuje země. Jako jednu z možných teorií Meaden uvádí meteorologický jev, kterému říká plaz­mové víření, určitý druh stacionárního vzduš­ného víru.
V průběhu osmdesátých let začaly kruhy nabývat různých nevysvětlitelných tvarů a vzo­rů. Na polích se objevovaly čtverce a obdélní­ky, zatímco jiné útvary se podobaly symbolům starobylého skalního umění. V souvislosti s tě­mito jevy byla hlášena podivná světla, zvuky ve vysokých tóninách a rušení elektronických za­řízení. Fenomén se rozšířil do Spojených států, Kanady, Švýcarska, na Nový Zéland, do Austrá­lie, bývalého Sovětského svazu i na rýžová po­líčka v Japonsku a do začátku devadesátých let se po celém světě objevilo více než 2000 kru­hů v obilí. Zmatení badatelé zaznamenali, že rostliny uvnitř kruhů nepřestaly normálně růst, pouze směr jejich růstu byl horizontální.
Přijatelnou odpovědí se v některých přípa­dech zdálo být UFO. V mnoha hlášeních se hovoří o "talířovitých hnízdech", která vypa­dala jako otisky kruhových létajících strojů. je­den případ se vyskytl 19. ledna 1966 v Tully v australském Queenslandu, jiný v Langenbur­gu v Kanadě 1. září 1974.
George Pedley právě řídil u Tully traktor, když zaslechl hlasitý zvuk a spatřil šedé, mlha­vé zjevení vystupující z nedalekých močálů. Pedley popsal předmět ve tvaru talíře, vypouk­lý nahoře i dole, který měl v průměru asi 8 metrů a na výšku zhruba 3 metry. Později ob­
jevil poválenou oblast rákosí, která zhruba od­povídala rozměrům "talíře".
V Langenburgu sklízel šestatřicetiletý Ed­win Fuhr řepku olejku, když najednou v trávě ve vzdálenosti nějakých 15 metrů spatřil rych­le se otáčející kovovou kupoli. Vzápětí si všiml čtyř dalších kupolí otáčejících se v půlkruhu, z nichž každá měřila v průměru asi 3 metry. Podle Fuhra všechny vystoupaly do výšky asi 60 metrů, vypustily oblak dýmu a pak se ztratily v mlze. Furh potom v trávě našel pět kru­hových otisků. Všechny je vyfotografovala Královská kanadská jízdní policie.
Nové tvary kruhů v obilí, takzvané pikto­gramy, se poprvé objevily v Anglii v roce 1990. Někdejší "kruhy" nabyly spletitějších tvarů. Objevila se "paterčata" - velké kruhy obklo­pené prstencem čtyř satelitních kruhů, dále pak "činky" - dva kruhy spojené přímou cestič­kou. Vypadalo to, jako by si někdo s překvape­nými meteorology hrál jako kočka s myší. V roce 1991 se dva umělci, Douglas Bower a David Chorley, přiznali v britském bulvárním plátku Today, že to byli oni, kdo vytvořil kom­plex piktogramů v Kentu, přičemž jeden z Wavních průzkumníků kruhů v obilí Pat Delgado, který je s Colinem Andrewsem spo­luautorem úspěšné knihy Kruhové důkazy z ro­ku 1989, trval na tom, že jsou zaručeně pravé. Když se ke svému dílu přiznali, byl Delgado velmi sklíčený. Douglas a David prozradili, že s pomocí prken, provázku, jednoduchých za­měřovacích pomůcek a pečlivě vypracovaných plánů padělali od roku 1978 v obilí více než 250 kruhů.
Všechny tyto kruhy šprýmařů byly na jihu Anglie, ale jak vznikly ostatní na jiných mís­tech? Jak je možné vysvětlit náhlá zjevení, o kterých mluvili očití svědkové? Meaden i na­dále trvá na tom, že některé jednoduché kruhy v obilí vytvořil plazmový vír. Ufologové věří, že některé mají na svědomí UFO, zatímco po­chybovači je považují za lidský žert.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

stačí jen kliknout:-)

klik!!!!! 100% (607)

Komentáře

1 Marketa F. Marketa F. | Web | 2. června 2008 v 19:33 | Reagovat

mooooc pekny znameni!!!!!!!!!!-)-)-)-)-)-)-)-)-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama